Naruto Forums-BG
Welcome to Naruto Forum - BG ! Enjoy in our Forum And Have Fun !
Naruto Forums-BG

ИндексИндекс  PortalPortal  ГалерияГалерия  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Вече системата за Кредит Шопа е отворена ! Моля заповядайте !

Share | 

Кои е Тоби ?

Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Какузо
Чуунин
Чуунин

Брой мнения : 169
Registration date : 18.11.2008

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Сря Май 13, 2009 4:10 am

ъъъъ убиту lol!
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Забуза Момочи

Брой мнения : 57
Местожителство : Димитровград
Registration date : 07.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Пет Май 29, 2009 10:54 am

аз пак знам че е душата на мадара в обито...мн е объркано тва дето сам го гледал ама май че тоби взима тялото на някфо дете и после кой беше му дава шаринган...нз дали е истина мен поне така ми казаха lol!
Итачи Учиха
Админ

Брой мнения : 374
Местожителство : I Live in the hidden in the leaves village Konoha...
Registration date : 16.08.2008

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Нед Юни 07, 2009 4:43 am

Боже ... Тоби е Мадара =.= ... Още ли не сте го разбрали ?

Вижте профила на потребителя http://www.narut0o.bulgarianforum.net
Гаара
Анбу
Анбу

Брой мнения : 529
Местожителство : Plovdiv
Registration date : 01.12.2008

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Нед Юни 07, 2009 9:02 am

Ya.
Колар Менос

Брой мнения : 2
Registration date : 08.06.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Пон Юни 08, 2009 2:06 pm

вие превъртате.Мадара е некво лудо старче дет немое пръдне и Мадара одавна е гушнал бокета .Години: 30 (навършва през 2009)
Чакра: Огнена, земна
Ранк: Високо Ниво Джоунин
Партньор в Акатски: Зетсу/Дейдара/Кисаме
КакеГенкай: Шаринган
Техники и умения: мангекю шаринган, аматерасу, тсукуоми, катон: огнена топка, катон: огнен дракон, симониращо джутсо: кучета, сенчести клонинги, мигновенна телепортация, Earth Release: Mole Hiding Technique
История: Обито е от елитният клан Учиха, нугов сенсей е Минато, а съотборници Рин и Какаши, участва във войната м/у Коноха и Иуагакуре. Обито се гневи на Какаши, защото при него всичко се отнася до правилата. Обито си пада по Рин. За съжеление когато пращат тримата на мисия, двама мъже отвличат Рин и Обито тръгва да я спасява, Какаши накрая идва да му помогне, бият се с мъжете, но Какаши губи едното си око. Впоследствие успяват да спасят Рин, но един от мъжете предизвиква свлачище и ги затрупва. Какаши и Рин са добре, но Обито е затиснат под камъните. Като последно той казва на Рин да трансплантира неговото оцеляло шаринган око на Какаши като подарък за повишаването му. След това Какаши и Рин бягат, а камъните се свличат още повече върху Обито като го притискат изцяло, скоро след това момчето престава да диша!
Впоследствие Зетсу намира тялото на Обито и го завежда в Акатски с мисълта, че един шаринган юзер ще е полезен за организацията. Какузу зашива тялото на Обито, а Пейн му вдъхва отново живот. Обито се сабужда при Зетсу, но изглежда, че е загубил паметта си. За това Зетсу му казва, че се казва Тоби. Не след дълго Обито решава да започне да носи маска, за да не се виждат ужасните зашити рани по лицето му и дупката на едното му око. Веднъж когато Обито минава покрай Коноха вижда Рин и се бие с нея, убива я и така придобива мангекю шарингана. Но все още не осъзнава какво е сторил. Накрая придобива една специална техника, с която е почти непобедим. За това се самопровъзгласява за Лидера на Акатски.
Тва е доказателството
yondaime
Генин
Генин

Брой мнения : 117
Registration date : 06.06.2009

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Пон Юни 08, 2009 2:07 pm

колар земи си създай герой и мисля че тоби е обито !!!
sh0k ,x

Брой мнения : 1
Registration date : 11.06.2009

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Чет Юни 11, 2009 1:04 am

Незнам на какво се чудите.Мадара е услепял, но брат му е дал очите си на него при това дарение казват че Мадара става безсмъртен.С помощта на мангекуо шарингана той принуждава лисицата да нападне Коноха.Така той основава акатски за да действа от сенките и въпреки че пейн изглежда шефа тои се подчинява на Мадара а вижте в www.onemange.com/naruto няколко серии след като сасуке убива итачи там има черно на бяло ,че тоби е мадара или поне с неговият дух,а мадара е безсмъртен защото бог Тангъ е негов баща още в началото когато е нямало Учиха този бог е бил зъл и се е оженил за една принцеса от клана Хюга ,бякуган +кравта на бога образуват Шаринган ,сина на тезе 2мата е Мадара когато порасва разбира че баща му бога иска да вземе тялото му за повече сила.Мадара се саюзил с Кюби и победил и заради съюза с Кюби 1вия хокаге незнаел за баща му и си мислел ,че Мадара иска да е по силен от него и така се стига до битката м-у двамата след като мадара губи бива изгонен и както казах по горе основава акатски...Тоби=Обито,но с духа на Мадара(САМО С ДУХА) и тва е най-вярното нещо според мен,на 2-3 различни места съм го чел ако намеря линка отново бих го споделил но засега това мога да кажа вижте линка които дадох тарсете след битката с Сасуке-Итачи там има всичко тоби признава ,че е Мадара но само ума е на мадара тялото е на обито след като зетсу го е спасил изпод скалите.Какаши убива Рин за Мангекуо Шаринган.
Кисаме Хошигаки
Модератор

Брой мнения : 90
Registration date : 02.09.2008

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Чет Юни 11, 2009 7:39 am

Тоби е рисунка от аниме и манга...
Какаши Хатаке
Анбу
Анбу

Брой мнения : 637
Местожителство : Коноха
Registration date : 21.08.2008

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Чет Юни 11, 2009 8:24 am

Аааа те тва те кой е Тоби кефете се . (БР КИСАМЕ Very Happy)

Вижте профила на потребителя http://kalimancho.mylivepage.com
sand_team

Брой мнения : 31
Местожителство : Miami,Florida
Registration date : 04.07.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Нед Юли 05, 2009 9:06 am

Тоби е Мадара,самоче повечето си мислят че е Обито
Вижте профила на потребителя http://www.vbox7.com
Гаара
Анбу
Анбу

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Нед Юли 05, 2009 9:41 am

Хора още ли не проумявате,че Тоби е Обито.А?Е май мога да си отговоря на въпроса.А и кисамчо сиво вещество....... хапчета....? lol!
sand_team

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Нед Юли 05, 2009 10:14 am

Ко?Мадара е тва го пише на много места,самоче повечето вярват че е Обито заради прическата
Гаара
Анбу
Анбу

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Нед Юли 05, 2009 11:28 pm

А ти я земи прочети цялата тема.
sand_team

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Пон Юли 06, 2009 6:41 am

Тоби си има 2 очи, просто второто ме у специално и не е Обито, щото Обито го премазаха камъни и дясното му око едва ли е оцеляло, щото то бе премазано в чаптера с Какаши. Сляпи ли сте, че не го видяхте?
Дори Зетсу е намерил тялото на Обито и Мадара се е всели в него...Мисли преди да ми викаш.Доказателство че не четеш мангата lol!
Ино Яманака

Брой мнения : 37
Registration date : 06.07.2009

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Пон Юли 06, 2009 6:58 am

сега ще ви обясня кой е тоби. Тоби е мадара учиха и ето как станал тоби

мадара учиха бих прогонен и аз незнам как точно той намира тялото на обито и прехвърля душата си в тялото му. след това слага маската и се прекръства ан тоби. тоби (мадара) е с едно око, защото истинския обито го дава на какаши. надявам се да ви е станало вече ясно.
Deidara

Брой мнения : 12
Registration date : 14.07.2009

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Пон Юли 20, 2009 4:17 pm

Нз дали съм бил прав но аз мисля така

След битката с 1-вия хокаге и загубата на мадара той бива прокуден от селото след това той създал акатски и аз нз как той намира тялото на Обито и прехфърля душата си в него но дори да прехфърли душата си той пак остава с едно око понеже Обито е дал едното си на какаши.

МОЖЕ И ДА ГРЕША

но не ми става ясно защо Тоби се държи лигаво след като духът на Мадара е в него
Кисаме Хошигаки
Модератор

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Вто Юли 21, 2009 10:33 am

Щото така са го направили авторите
Ино Яманака

Брой мнения : 37
Registration date : 06.07.2009

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Чет Юли 23, 2009 6:19 pm

държи се лигаво, за да не разберат по някаква причина че е той. това лигавене му служи като за маска, да не го разкрият
Гаара
Анбу
Анбу

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Пон Юли 27, 2009 7:58 am

sand_team написа:
Тоби си има 2 очи, просто второто ме у специално и не е Обито, щото Обито го премазаха камъни и дясното му око едва ли е оцеляло, щото то бе премазано в чаптера с Какаши. Сляпи ли сте, че не го видяхте?
Дори Зетсу е намерил тялото на Обито и Мадара се е всели в него...Мисли преди да ми викаш.Доказателство че не четеш мангата lol!

Кой ти вика бе? lol!
sand_team

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Пон Юли 27, 2009 11:26 am

Ми викаш ми,че незнам кой е Тоби,но май ти по-скоро незнаеш lol!
Кисаме Хошигаки
Модератор

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Чет Авг 06, 2009 2:50 am

Тоби е кьорав значи е Обито
Кисаме Хошигаки
Модератор

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Чет Авг 06, 2009 2:52 am

По-точно е пират с едно око
Гаара
Анбу
Анбу

Character
Предмети :
Аксесоари:
Техники:

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Пон Юли 26, 2010 3:37 pm

Темата е приключена всички в продължение на година си изказаха мнението.Аз си оставам с убеждението,че Тоби е Обито Учиха.Благодаря за постовете ви.
sasuke

Брой мнения : 76
Registration date : 21.07.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Сря Авг 04, 2010 1:08 am

sh0k ,x написа:
Незнам на какво се чудите.Мадара е услепял, но брат му е дал очите си на него при това дарение казват че Мадара става безсмъртен.С помощта на мангекуо шарингана той принуждава лисицата да нападне Коноха.Така той основава акатски за да действа от сенките и въпреки че пейн изглежда шефа тои се подчинява на Мадара а вижте в www.onemange.com/naruto няколко серии след като сасуке убива итачи там има черно на бяло ,че тоби е мадара или поне с неговият дух,а мадара е безсмъртен защото бог Тангъ е негов баща още в началото когато е нямало Учиха този бог е бил зъл и се е оженил за една принцеса от клана Хюга ,бякуган +кравта на бога образуват Шаринган ,сина на тезе 2мата е Мадара когато порасва разбира че баща му бога иска да вземе тялото му за повече сила.Мадара се саюзил с Кюби и победил и заради съюза с Кюби 1вия хокаге незнаел за баща му и си мислел ,че Мадара иска да е по силен от него и така се стига до битката м-у двамата след като мадара губи бива изгонен и както казах по горе основава акатски...Тоби=Обито,но с духа на Мадара(САМО С ДУХА) и тва е най-вярното нещо според мен,на 2-3 различни места съм го чел ако намеря линка отново бих го споделил но засега това мога да кажа вижте линка които дадох тарсете след битката с Сасуке-Итачи там има всичко тоби признава ,че е Мадара но само ума е на мадара тялото е на обито след като зетсу го е спасил изпод скалите.Какаши убива Рин за Мангекуо Шаринган.

Извинете ме че продължавам по теманата, но има едно огромно НО, Рин е жива и се вижда в наруто епизодите, също е част от анбу, и какаши се сдобива с Мангегю Шаринган по време на мисията с Гаара.
Вижте профила на потребителя http://impulse.bg/user/megity_22
andrey96

Брой мнения : 1
Registration date : 28.08.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   Съб Авг 28, 2010 2:05 pm

[[[Причини:
1.Мадара Учиха се е бил с 1рви и 2рия хокаге.(Обито доколкото знам е на 28 а не на 68 защото ,ако се е бил с 1рвия някъде толко трее да е.)
2.Мадара си има 2 шарингана и нмесе кри зад маска.И няма нищо обще във външния им вид
3.Обито е дал лявото си око на Какаши под маската кри точно него .......
4.Мадара е създал Акатски ,а Обито в наруто шипуден още не бе влязал в организацията (клана) така да го кажа.]]]]

По 1. не съм съгласен , защото 1-вия хокаге и 2-рия хокаге са били братя,чиято разлика е била няколко години и това мисля че мога да го докажа чрез линка http://vbox7.com/play:fed03ada от 6 и 30 до 7 и 20 минута .
По 2. съм съгласен, но по 3 си мисля че под маската има риненган и ще се опитам да ви обясня как и защо. 4. Мадара е създал Акацки , но през цялото време Обито е бил там въпроса е че просто не е показван.

Аз мисля, че авторът нарочно не ни издава тайната кой е Тоби, за да може да ни държи в напрежение до края на мангата, но аз ще се опитам да вникна дълбоко в смисъла на анимето. Авторът не случайно набляга на войните и така той иска да ни подсети и да ни насочи към нещо. Случилото се в наруто манга 507 показва че благодарение на войните Мадара открива много силни шинобита. Един от тях е Кисаме Хошигаке . По време на войната Мадара и Нагато Пейн се срещат и водят битка помежду си , в която побеждава Мадара. Той не Убива Нагато , а в замяна на това Мадара му казва да създаде Акацки и да даде едното си око ( риненгана) на Мадара. И тъй като няма избор Нагато създава Акацки а Мадара намира хората които ще бъдат в тази организация. Това си мисля че автора нарочно го скрива , но ще дойде моментът в който битката между Нагато и Мадара ще се разкрие. И така стигаме до 3тата велика война , в която загива Обито Учиха. Тогава Мадара дава заповеди на Нагато да съживи Обито с останалия си риненган ( т.е има само един риненган) . Но нали в наруто манга 507 се казва че Мадара е контролирал 4-тия мизукаге и Санби . Така след като Пейн съживил Обито, Мадара започнал да го контролира със своя Мангекьо Шаринган , както е направил с 4-тия мизукаге. Този риненган , който е взел от Нагато го поставя на Обито и затова Обито слага тази маска и така да запълни липсващото око. Според моята теория Мадара е жив и се намира някъде в тъмнината и контролира Обито със шарингана си като черпи сила от опашатите зверове. Мадара толкова години е планувал събирането на опашатите зверове и затова 1-во праща пионка в лицето на Обито, за да бъде по сигурен. А колкото до това как Мадара е останал жив след битката срещу Хаширама мога да кажа , че след като Сенджу "убил" Мадара е имало и 3ти човек , който е помогнал на Мадара да се излекува. И си мисля че този човек бил Зетсу, който също ще играе голяма роля в анимето .

Това е , което предполагам че ще стане в бъдеще, но това си е лично мое мнение Smile

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Кои е Тоби ?   

Кои е Тоби ?
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Naruto Forums-BG :: Зона за Обсъждане на Анимето-
Идете на: